HomeΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ“Αυξέντεια” – 2η μέρα: 15ος ο Αντωνιάδης, 21η η Φασόη

“Αυξέντεια” – 2η μέρα: 15ος ο Αντωνιάδης, 21η η Φασόη

Καλή εμφάνιση και την δεύτερη μέρα των αγώνων στην Κύπρο.

Ο Δημήτρης Αντωνιάδης έκανε πολύ καλή εμφάνιση και την δεύτερη ημέρα, στην Κύπρο, στον διεθνή αγώνα ορεινής ποδηλασίας «Αυξέντεια». Ο Έλληνας πρωταθλητής πήρε την 15η θέση (02:06’), στον αγώνα των 52,2 χλμ. θέση και είναι 15ος και στην γενική κατάταξη.

Ο Χαρούν Μολλά τερμάτισε 41ος (02:21’) και είναι 41ος και στην γενική, ο Ορφέας Συρίγος ήταν 46ος – 02:23’ (44η θέση στην γενική),  ενώ η Φανή Φασόη πήρε την 21η  θέση (02:46’) την δεύτερη μέρα και είναι 23η στην γενική.

«Για την Εθνική ομάδα είναι ο πρώτος διεθνής αγώνας της φετινής περιόδου και θέλουμε να δούμε σε τι κατάσταση βρίσκονται οι αθλητές-τριες μας. Είναι ένας δυνατός αγώνας μιας και μετέχουν πολλά μεγάλα ονόματα της παγκόσμιας ορεινής ποδηλασίας», δήλωσε ο ομοσπονδιακό προπονητής Στέφανος Λυραντωνάκης.

Νικητές του αγώνα στους άνδρες ήταν ο Ζορντά Σαρού και στις γυναίκες η Γκίθα Μίχελς, που προηγούνται και στην γενική.