HomeHomeSliderΟ Αντωνιάδης πρώτος και στο Άλσος Βεΐκου

Ο Αντωνιάδης πρώτος και στο Άλσος Βεΐκου

Ο Δημήτρης Αντωνιάδης έδειξε και την Κυριακή (10/04) στο Γαλάτσι ότι βρίσκεται σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση. Ο 24χρονος Έλληνας πρωταθλητής κατέκτησε την πρώτη θέση και στον αγώνα Salcano MTB C2 που πραγματοποιήθηκε στο Άλσος Βεΐκου, με την συνεργασία του Α.Ο. Θησέας και του Δήμου Γαλατσίου, υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ποδηλασίας.

Λίγες μόνο ώρες μετά την επιστροφή του από το Ισραήλ (σ.σ. επέστρεψε με το χρυσό από την Χάιφα, το βράδυ της Παρασκευής 08/04), ο Αντωνιάδης κέρδισε και στο Γαλάτσι με χρόνο 1:48:39, δίνοντας πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθεια πρόκρισης, όπως και δεύτερος Χαρούν Μολλά (1:48:39), ενώ πέμπτος ήταν ο Αλέξανδρος Βροχίδης, ενώ ο ασθενής Περικλής Ηλίας δεν αγωνίστηκε ούτε σ’ αυτό τον αγώνα, όπως δεν είχε αγωνισθεί ούτε στο Ισραήλ. Τρίτος τερμάτισε ο Θεόδωρος Πετρίδης με 1:51:43

Να θυμίσουμε ότι η Εθνική μας ομάδα της ορεινής ποδηλασίας βρίσκεται στην 21η θέση, στην κατάταξη που οδηγεί στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο, όπου προκρίνονται οι 23 πρώτες χώρες.

Επόμενος αγώνας για την Εθνική μας ομάδα ορεινής ποδηλασίας, ο 3ήμερος αγώνας στην Λαμία, από την Παρασκευή (16/04) έως και την Κυριακή (18/04).