HomeHomeSliderΠανελληνιονίκης ο Καταπόδης, πρωτιές για Καστραντά, Αρβανίτου, Γιάχου

Πανελληνιονίκης ο Καταπόδης, πρωτιές για Καστραντά, Αρβανίτου, Γιάχου

Τα αποτελέσματα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος
CYCLOCROSS 2020 που διεξήχθει στα Σπάτα

Ο Χαράλαμπος Καστραντάς (Άνδρες ELITE), ο Λουκάς Κατaπόδης, (Άνδρες Masters) ο Νκηφόρος Αρβανίτου, (Έφηβοι) και η Ελευθερία Γιάχου (Νεάνιδες) ήταν οι πρώτοι νικητές στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ποδηλασίας CYCLOCROSS 2020 που διοργάνωσε στα Σπάτα, η Ελληνική Ομοσπονδία Ποδηλασίας σε συνεργασία με τον ΑΟ Θησέα.

Τον τίτλο του Πανελληνιονίκη κατέκτησε μόνο ο Λουκάς Καταπόδης στους Άνδρες Masters μιας και οι άλλες τρεις κατηγορίες δεν πληρούσαν τις προϋποθέσεις λόγω μικρής συμμετοχής.

Στους Άνδρες Elite τον Καστραντά (ΑΕΚ) ακολούθησαν στο βάθρο οι Νικόλαος Μαραγκός (U23 – Δυτική Ακτή), Δημήτριος Γκαλιούρης (ΠΓΣ Λάρισας).

Στους Άνδρες Masters μετά το νικητή Καταπόδη (Πήγασος) τερμάτισαν οι Αναστάσιος Παπαποστόλου (ΑΕΚ) και Κωνσταντίνος Ορφανουδάκης (Τάλως Χανίων).

Στους Εφήβους τον Αρβανίτου ακολούθησαν οι Εμμανουήλ Γιουργούλης (Κρόνος Νίκαιας), Αναστάσιος Αλειφερόπουλος (Βόλος).