Home » RESULTS » Πανελλήνιο πίστας Ε-Ν-Π-Κ: 3η ημέρα και Πρωταθλήτριες ομάδες

Πανελλήνιο πίστας Ε-Ν-Π-Κ: 3η ημέρα και Πρωταθλήτριες ομάδες

Οι πρώτες 6άδες σε Ομαδικό Σπριντ, Πόντους, Σκρατς, Κέιριν και 1.000μ.

Με συναρπαστικές κούρσες ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική ημέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος πίστας για τις κατηγορίες Εφήβων – Νεανίδων – Παίδων – Κορασίδων, στο Ολυμπιακό Ποδηλατοδρόμιο Αθηνών, στο ΟΑΚΑ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής ημέρας του Πανελληνίου πίστας Ε-Ν-Π-Κ και πρωταθλήτριες ομάδες:

Ομαδικό Σπριντ

Παίδων
1. ΠΟ Τρίπολης (Μάγκλαρης Γεώργιος Δερβίσης Άγγελος) 51.574
2. ΠΟ Βόλος (Χαρόβας Μιλτιάδης, Ερελίδης Ιωάννης) 51.307
3. Σπαρτιατικός ΓΣ (Παναγάκος Πέτρος, Τσάκωνας Σταύρος) 50,602
4. Ζεύς ΠΟ (ΘεοσόσηςΛαμπούδης Διονύσιος, Μουτζουρέλης Προκόπιος) 50.338 5. ΠΑΣ Πηνειός (Δαλαβίκας Παναγιώτης, Πολύζος Βασίλειος) 6. Ροδήλιος ΠΟ Ρόδου (Σκαλίδης Ανδρέας-Άγγελος, Σαββάκης Μιχαήλ)

Πόντοι

Νεανίδων
1. Γιάχου Ελευθερία (ΠΣ Κρόνος Νίκαιας) 57π.
2. Μπέντα Παναγιώτα (ΓΣ Διαγόρας) 23
3. Ηλιάκη Ευαγγελία (ΠΑΣ Ρεθύμνης Άτλας) 10
4. Ριγοπούλου Ελευθερία (ΑΕΚ Τρίπολης) 3 5. Παναγιωτοπούλου Μαρία (Μεσσηνιακός ΓΣ) 2 6. Χατζηγεωργίου Ανδριανή (ΠΟ Ηρακλείου Κάστρο) 0

Σκρατς

Παίδες
1. Χαρόβας Μιλτιάδης (ΠΟ Βόλος)
2. Παναγάκος Πέτρος (Σπαρτιατικός ΓΣ)
3. Πολύζος Βασίλειος (ΠΑΣ Πηνειός)
4. Ερελίδης Ιωάννης (ΠΟ Βόλος) 5. Δαλαβίκας Παναγιώτης (ΠΑΣ Πηνειός) 6. Χιώτης Ιωάννης (ΠΑΣ Ρεθύμνης Άτλας)

Κορασίδες
1. Φραγκιουδάκη Βασιλική (ΑΟ Κύδων)
2. Καλογεροπούλου Ιωάννα (ΠΣ Κρόνος Νίκαιας)
3. Αγγελάκη Γλυκερία (ΠΟ Χανίων Τάλως)
4. Κάρλου Κωνσταντίνα (ΠΟ Πατρών) 5. Φαρφαρά Κωνσταντίνα (ΑΕΚ Τρίπολης) 6. Γκιουρκούλη Χαρίκλεια-Σοφία (ΠΣ Κρόνος)

Κέιριν

Εφήβων
1. Πατεράκης Ηλίας (ΠΟ Χανίων Τάλως)
2. Σαββάκης Σταμάτιος (Ροδήλιος ΠΟ Ρόδου)
3. Σουλτάνης Ιωάννης (Σπαρτιατικός ΓΣ)
4. Δαβαρίας Ιωάννης (Team Lorenzo Mola Pedale Casalese) 5. Κουτούνης Αριστείδης (Ροδήλιος ΠΟ Ρόδου) 6. Λιοδάκης Κωνσταντίνος (ΠΟ Χανίων Τάλως)

Νεανίδων
1. Μπέντα Παναγιώτα (ΓΣ Διαγόρας)
2. Γιάχου Ελευθερία (ΠΣ Κρόνος Νίκαιας)
3. Ηλιάκη Ευαγγελία (ΠΑΣ Ρεθύμνης Άτλας)
4. Κορακή Άννα (ΠΟ Τρίπολης) 5. Μάγκλαρη Κατερίνα (ΠΟ Τρίπολης) 6. Χατζηγεωργίου Ανδριανή (ΠΟ Ηρακλείου Κάστρο)

1.000μ.

Έφηβοι
1. Αρβανίτου Νικηφόρος (ΑΟ Θησέας) 54,547km/h
2. Σαββάκης Σταμάτιος (Ροδήλιος ΠΟ Ρόδου) 54,128
3. Πατεράκης Ηλίας (ΠΟ Χανίων Τάλως) 53,883
4. Δράκος Νικόλαος (ΓΣ Διαγόρας) 52,175 5. Κούρος Ιάκωβος (Ροδήλιος ΠΟ Ρόδου) 51,814 6. Κωστόπουλος Νικόλαος (ΠΣ Κρόνος Νίκαιας) 51,555

Πρωταθλήτριες Ομάδες

Έφηβοι
1. Ροδήλιος ΠΟ Ρόδου 71
2. ΠΟ Χανίων Τάλως 36
3. ΑΟ Θησέας 32
4. ΠΟ Πατρών 28
5. ΓΣ Διαγόρας 26
6. ΠΣ Κρόνος Νίκαιας 23
7. Σπαρτιατικός ΓΣ 20
8. ΠΓΣ Λάρισας 17
9. ΠΟ Βόλος 7
10. ΠΑΟΚ 4
11. ΠΤΣΠ Πόρτο Λεόνε 4
12. ΠΑΣ Ρεθύμνης Άτλας 1

Νεάνιδες
1. ΠΣ Κρόνος 36
2. ΓΣ Διαγόρας 36
3. ΠΟ Τρίπολης 26
4. ΠΑΣ Ρεθύμνης Άτλας 20
5. ΑΕΚ Τρίπολης 19
6. Μεσσηνιακός ΓΣ 10
7. ΠΟ Ηρακλείου Κάστρο 10

Παίδες
1. Σπαρτιατικός ΓΣ 47
2. ΠΟ Βόλος 43
3. ΠΑΣ Πηνειός 37
4. Ροδήλιος ΠΟ Ρόδου 23
5. ΠΟ Τρίπολης 20
6. ΠΓΣ Λάρισας 18
7. Ζεύς ΠΟ 14
8. ΑΕΚ Τρίπολης 11
9. ΠΟ Χανίων Τάλως 5
10. ΑΣΥΠΑ Άθλος 5
11. ΠΑΣ Ρεθύμνης Άτλας 4
12. ΠΟ Δρηρός 3
13. ΠΑΟΚ 3
14. ΑΟ Κύδων 2

Κορασίδων
1. ΑΟ Κύδων Χανίων 31
2. ΠΣ Κρόνος Νίκαιας 29
3. ΑΕΚ Τρίπολης 28
4. ΠΟ Χανίων Τάλως 25
5. ΠΟ Πατρών 23
6. ΠΑΣ Ρεθύμνης Άτλας 12
7. ΠΓΣ Λάρισας 7
8. Σπαρτατιακός ΓΣ 1

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης ημέρα και οι βαθμολογίες:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΦΗΒΟΙ ΝΕΑΝΙΔΕΣ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΑΙΔΕΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
75a-Junior Men 1km Time Trial Results.
87-Cadet Men Team Sprint Final Classification
88-Junior Women Points Race Results
89-Cadet Women Scratch Race Results
90-Cadet Men Scratch Race Results
92 Junior Women Keirin Final Classification Report
94 Junior Men Keirin Final Classification Report 

Φωτό: Γρηγόρης Μπεκίρης 

Tags

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *