Home » RESULTS » Πανελλήνιο πίστας Ε-Ν-Π-Κ: Τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας

Πανελλήνιο πίστας Ε-Ν-Π-Κ: Τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας

Πρωτιές για Δράκο, Αρβανίτου, Δαλαβίκα, Μπέντα, Χαρόβα

Με πολλές συναρπαστικές κούρσες ολοκληρώθηκε η 1η αγωνιστική ημέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος πίστας για τις κατηγορίες Εφήβων – Νεανίδων – Παίδων – Κορασίδων, στο Ολυμπιακό Ποδηλατοδρόμιο Αθηνών, στο ΟΑΚΑ.

Νικητής στο σκρaτς ήταν ο Νικόλαος Δράκος, στο ατομικό πουρσουίτ οι Nικηφόρος Αρβανίτου, Παναγιώτης Δαλαβίκας και στα 500μ. ατομικής χρονομέτρησης η Παναγιώτα Μπέντα, ο Μιλτιάδης Χαρόβας και η Βασιλική Φραγκιουδάκη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής ημέρας του Πανελληνίου πίστας Ε-Ν-Π-Κ:

Σκρατς

Έφηβοι (40 στροφές)
1. Δράκος Νικόλαος (ΓΣ Διαγόρας)
2. Δαβαρίας Ιωάννης (Team Lorenzo Mola Redal)
3. Αρβανίτου Νικηφόρος (ΑΟ Θησέας)
4. Κούρος Ιάκωβος (Ροδήλιος ΠΟ Ρόδου) 5. Μπρέτας Σωτήριος-Μάριος (ΠΓΣ Λάρισας) 6. Κατσιμπούρας Δημήτριος (ΠΑΟΚ)

Ατομικό Πουρσουίτ

Έφηβοι
1. Αρβανίτου Νικηφόρος (ΑΟ Θησέας) 51,934
2. Δράκος Νικόλαος (ΓΣ Διαγόρας) 51.895
3. Βαρώτσος Ιωάννης (ΠΟ Πατρών) 50,594
4. Μάντης Ιωάννης-Παναγιώτης (ΠΟ Βόλος) 49,352 5. Δαβαρίας Ιωάννης (Team Lorenzo Mola Redal) 6. Μπίλιας Ιωάννης (Ροδήλιος ΠΟ Ρόδου)

Παίδες
1. Δαλαβάκης Παναγιώτης (ΠΑΣ Πηνειός) 65,909
2. Σαββάκης Μιχαήλ (Ροδήλιος ΠΟ Ρόδου) 65,109
3. Μπαρμπαγιάννης Αλέξανδρος (ΠΓΣ Λάρισας) 47,738
4. Παναγάκος Πέτρος (Σπαρτιατικός ΓΣ) 46,020 5. Ρούτσης Μιχαήλ (ΑΕΚ Τρήπολης) 6. Βαρβεράκης Στυλιανός (Άθλος)

500μ. ατομική χρονομέτρηση

Νεάνιδες
1. Μπέντα Παναγιώτα (ΓΣ Διαγόρας) 47.503 km/h
2. Γιάχου Ελευθερία ()ΠΣ Κρόνος) 45,441
3. Ρηγοπούλου Ελευθερία (ΑΕΚ Τρίπολης) 42.507
4. Ηλιάκη Ελευθερία (ΠΑΣ) 42,291 5. Κορακή Άννα (ΠΟ Τρίπολης) 42,031 6. Μάκλαρη Κατερίνα (ΠΟ Τρίπολης) 39,678

Παίδες
1. Χαρόβας Μιλτιάδης (ΠΟ Βόλος) 52,792 km/h
2. Σαββάκης Μιχαήλ (Ροδήλιος Ρόδου) 50,873
3. Μαγκλάρης Γεώργιος (ΠΟ Τρίπολης) 49,968
4. Δαλαβίκας Παναγιώτης (ΠΑΣ Πηνειός) 49,534 5. Παναγάκος Πέτρος (Σπαρτιατικός) 49,476 6. Μουτζουρέλης Προκόπιος (Ζευς ΠΟ) 49,259

Κορασίδες
1. Φραγκιουδάκη Βασιλική (ΑΟ Κύδων) 44,895 km/h
2. Φαρφαρά Κωνσταντίνα (ΑΕΚ Τρίπολης) 43.253
3. Τσουλάκη Αθηνά (ΠΑΣ) 41,705
4. Κάρλου Κωνσταντίνα (ΠΟ Πατρών) 41.224 5. Γκιουργκούλη Χαρίκλεια-Σοφία (ΠΣ Κρόνος Νίκαιας) 40,599 6. Κουτσούκου Έλενα (ΠΟ Πατρών) 40,248

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα της πρεμιέρας:

39-Cadet Women 500m Time Trial Results.
45-Junior Women 500m Time Trial Results
46-Cadet Men 500m Time Trial Results.
47-Junior Men Individual Pursuit Final Classification
48-Cadet Men Individual Pursuit Final Classification
49-Junior Men Scratch Race Results

Φωτό: Γρηγόρης Μπεκίρης

Tags

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *