Δυνατές μονομαχίες και την 2η ημέρα του Πανελληνίου πίστας και όμνιουμ

Οι αγώνες συνεχίζονται και ολοκληρώνονται
Κυριακή μεσημέρι στο Ολυμπιακό Ποδηλατοδρόμιο

Δυνατές μονομαχίες και εντυπωσιακό θέαμα πρόσφερε και η 2η αγωνιστική ημέρα (Σάββατο 07/09) του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Πίστας Ανδρών και Γυναικών και του Πανελληνίου Όμνιουμ Ε-Ν-Π-Κ στο Ολυμπιακό Ποδηλατοδρόμιο στο ΟΑΚΑ, Διοργάνωση που ολοκληρώνεται την Κυριακή (08/09).

Οι Ζαφείρης Βολικάκης, Σωτήρης Μπρέτας, Γιάννης Καλογερόπουλος του ΠΟ Βόλου κέρδισαν το ομαδικό σπριντ, ο Χρήστος Βολικάκης πρώτευσε στου Πόντους και οι Κωνσταντίνος Λιβανός (ΠΟΧ Τάλως) και Γιώργος Σταυρακάκης (ΠΟΧ Τάλως) ήταν οι νικητές στα 1.000μ. και το πουρσουΐτ αντίστοιχα, ενώ πρώτη στις γυναίκες στα 500μ. ήταν η Ιωάννα ΠλέγκαΓαβριλάκη (ΠΕΣΑ Αστέρας).

Στο Πανελλήνιο όμνιουμ, πρωταθλητής εφήβων αναδείχθηκε ο Παναγιώτης Καρατσιβής του ΠΓΣ Λάρισας, πρωταθλητής παίδων ο Δημήτρης Κατσιμπούρας (ΠΑΟΚ) και πρωταθλήτρια κορασίδων η Παναγιώτα Μπέντα (ΓΣ Διαγόρας).

Αναλυτικά οι νικητές της 2ης ημέρας:

  • Ομαδικό Σπριντ Ανδρών
  1. ΠΟ Βόλος με τους Ζαφείρη Βολικάκη, Σωτήρη Μπρέτα και Γιάννη Καλογερόπουλο
  2. ΠΟ Χανίων Τάλως με τους Βασίλη Ζιάκα, Βασίλη Μαυριγιαννάκη και Μανώλη Χατζηαγγελάκη
  3. ΠΟ Ωμέγα με τους Σταύρο Πάχο, Αλέξανδρο Ευδοκιμίδη και Γιώργο Γεωργιάδη
  • 1.000μ. Ανδρών
  1. Λιβανός Κωνσταντίνος (ΠΟΧ Τάλως)
  2. Μπρέτας Σωτήριος (ΠΟ Βόλος)
  3. Καλογερόπουλος Γιάννης (ΠΟ Βόλος)
  • Πόντοι Ανδρών
  1. Βολικάκης Χρήστος (ΠΟ Βόλος)
  2. Χρηστάκος Δημήτριος (Σπαρτιατικός)
  3. Κλόκας Στέφανος (ΠΟ Βόλος)
  • Πουρσουΐτ Ανδρών
  1. Σταυρακάκης Γιώργος (ΠΟΧ Τάλως)
  2. Καρατσιβής Παναγιώτης (ΠΓΣ Λάρισας)
  3. Γιαννούτσος Μιλτιάδης (ΠΟ Πάτρας)
  • 500μ. Γυναικών
  1. Πλέγκα-Γαβριλάκη Ιωάννα (ΠΕΣΑ Αστέρας)
  2. Νικήτα Φωτεινή (ΑΣΡ Έλαφος)
  3. Πρίντεζη Χριστίνα (ΠΣ Κρόνος)
  • Όμνιουμ Εφήβων
  1. Καρατσιβής Παναγιώτης (ΠΓΣ Λάρισας)
  2. Σαρρής Ευάγγελος (ΠΟΧ Κάστρο)
  3. Τούντας Ηλίας (ΠΟ Βόλος)
  • Όμνιουμ Παίδων
  1. Κατσιμπούρας Δημήτριος (ΠΑΟΚ)
  2. Αρβανίτου Νικηφόρος (ΑΟ Θησέας)
  3. Μπαρμπαγιάννης Αλέξανδρος (ΠΓΣ Λάρισας)
  • Όμνιουμ Κορασίδων
  1. Μπέντα Παναγιώτα (ΓΣ Διαγόρας)
  2. Γιάχου Ελευθερία (ΠΣ Κρόνος)
  3. Κάρλου Κωνσταντίνα (ΠΟ Πάτρας)

Ακολουθούν τα αναλυτικά αποτελέσματα:

42 Men’s Elite Individual Pursuit Results and Final Classification

43-Men’s EliteTeam Sprint Final Classification

44a Men’s Elite Point Race Results

45-Women’s Elite 500m Time Trial Results

46-Men’s Elite 1km Time Trial Results

TELIKO OMNIOUM ΕΦΗΒΩΝ_ TRACK 2019

TELIKO OMNIOUM ΠΑΙΔΩΝ_ TRACK 2019

TELIKO OMNIOUM ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ_ TRACK 2019